خرید سود مایع | Caustic Soda lye

خرید سود مایع | Caustic Soda lye

سود مایع | Caustic Soda lye

سود مایع | Caustic Soda lye

فرمول شیمیایی سود مایع :  NaOh

درجه خلوص : %1±50| %1±31

گرید: Membrane – Diaphragm

نام های دیگر : مایع سوز آور- قلیا- سودای قلیایی- هیدرات سدیم- هیدروکسید سدیم

سود مایع چیست؟

سود مایع با  فرمول شیمیایی NaOH و با دو غلظت 50% و 31% در بازار موجود می‌باشد. رنگ سود مایع سفید روشن و شفاف است و هیچ بویی ندارد. در آب به سهولت حل می شود و در اتانول، متانول و گلیسیرین به نسبت مساوی حل می‌شود. نقطه انجماد این ماده ۴/۴ و نقطه جوش ۱۴۵ درجه سانتی گراد می باشد. در زمان واکنش امکان تغییرات شیمیایی شدید وجود دارد. همچنین شوک شدید یا گرما ممکن است سبب انفجار شود. سود مایع معمولاً پایدار است و در صورت گرم کردن غیر پایدار می‌شود.
سود مایع ماده‌ای بسیار واکنش پذیر است به طوری که این ماده به سرعت دی اکسید کربن هوا را جذب می کند و با آن ترکیب می‌شود.

این ترکیب، در تماس با پوست، دارای اثر خورندگی است و برای جلوگیری از اثرات سوزانندگی آن، در موقع استفاده سود مایع باید موارد ایمنی (MSDS) مورد توجه قرار گیرد.

 واکنش پذیری :

امکان تغییرات شیمیایی شدید وجود دارد.

شوک شدید یا گرما ممکن است سبب انفجار شود.

معمولاً پایدار است و در صورت گرم کردن غیر پایدار می‌شود.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی سود مایع

سود سوزآور به‌عنوان سود کاستیک، سدیم هیدروکسید نیز شناخته می‌شود. سدیم هیدروکسید با فرمول شیمیایی NaOH نمایش داده می‌شود و حالت جامد آن دارای وزن مولکولی 40 است.

خواص محلول سود 50 درصد
وزن مخصوص 1.52 گرم بر میلی‌لیتر در دمای 20 درجه سانتی گراد
فشار بخار 6.3 میلی‌متر جیوه در 40 درجه سانتی‌گراد
نقطه‌جوش 145 درجه سانتی‌گراد
نقطه انجماد 4.4 درجه سانتی‌گراد
pH 13

سود کاستیک به‌ صورت محلول 50 درصد، یک مایع بی ‌بو و بی‌ رنگ می‌باشد. در تمامی غلظت‌ها، سود به ‌شدت خورنده و واکنشگر می‌باشد. سود مایع به‌ راحتی با فلزاتی مانند آلومینیوم، منیزیم، روی، قلع، کروم، برنز، مس و برنج واکنش می‌دهد. سطوح گالوانیزه شده (پوشش داده شده با روی) نباید به‌صورت مستقیم با محلول سود کاستیک در تماس باشند. این ماده بر اغلب بافت‌های انسانی و حیوانی مانند چرم، پوست و چشم‌ها تأثیر می‌گذارد. سدیم هیدروکساید همچنین به‌ راحتی با قندهای کاهنده مانند فروکتوز، گالالکتوز، مالتوز واکنش می‌دهد و کربن منواکسید تولید می‌کند.

در اثر سرمایش، زمانی که دما به زیر 18 درجه سانتی‌گراد افت کند، وسیکوزیته (گرانروی) سود مایع به‌شدت افزایش می‌یابد.

پایداری و انبارداری

محلول کاستیک سودا یک مایع پایدار است اما عمر انبارداری آن به شرایط نگهداری بستگی دارد. اگر سود در معرض هوا قرار گیرد، در کیفیت محصول در گذر زمان تغییر مشاهده خواهد شد، چرا که سود مایع کربن دی‌اکسید را از هوای اطراف جذب می‌کند و ذرات سدیم کربنات (Na2CO3) جامد شکل می‌گیرند. همچنین درصورتی‌که محلول سود در مخزن‌های فولادی یا مخزن‌های فولادی پوشش‌داری که پوشش آن‌ها آسیب‌دیده، نگهداری شود جذب آهن توسط سود صورت می‌پذیرد؛ بنابراین حداقل سازی تماس آن با هوا و کاهش میزان تماس مستقیم با فلزاتی که حاوی آهن هستند عمر نگهداری محلول سدیم هیدروکسید را افزایش می‌دهد.

 

فرآیند تولید سود مایع | سدیم هیدروکسید | NaOH

بیش از 95 درصد ظرفیت تولید کلر و تقریباً 100 درصد ظرفیت تولید کاستیک سود (سدیم هیدروکسید یا سود) بر اساس فرایند هیدرولیز آب نمک می‌باشد. در این فرآیند محلول سدیم کلرید (آب نمک) به‌صورت الکترولیزی به کلر عنصری و محلول سدیم هیدروکسید و هیدروژن عنصری، تجزیه می‌شود.

روش تولید سدیم هیدروکسید با استفاده از سدیم کلرید به‌عنوان ماده اولیه یک فرایند چند محصولی است، به صورتی که به ازای هر 1.1 پوند سود تولیدی 1 پوند کلر نیز تولید می‌شود. این نسبت به عنوان نسبت الکتروشیمیایی شناخته می‌شود.
به طور کلی دو روش مرسوم جهت تولید سود سوز آور وجود دارد:
• روش سلول ممبران (غشایی)
• روش سلول دیافراگم

تولید سود مایع با روش دیافراگم:

با استفاده از روش سلول دیافراگمی، کلر، سود کاستیک و هیدروژن به صورت هم‌زمان تولید می‌شوند. آب نمک اشباع به بخش آند سلول جایی که گاز کلر آزاد می‌شود، وارد می‌گردد. نقش دیافراگم در این تکنولوژی جدا ساختن محلول آب نمک از سود مایع در قسمت کاتد که گاز هیدروژن در این قسمت آزاد می‌شود، می‌باشد.

 

تولید سود مایع با روش ممبران:

تکنولوژی ممبران (غشایی) یک تکنولوژی جدید است. این روش از آن جهت با روش دیافراگم تفاوت دارد که اطراف هر یک از الکترودهای قرار گرفته در محلول، به جای دیافراگم توسط غشا احاطه شده است. غشا به طور دقیقی به صورت انتخابی عمل می‌کند و به یون‌های سدیم اجازه می‌دهد از بخش آند به سمت کاتد حرکت کنند. محلول آب نمک اشباع وارد بخش آند یعنی جایی که گاز کلر آزاد می‌شود، می‌گردد.

 

از آنجایی که تنها یون‌های سدیم می‌توانند از میان غشا عبور کرده و به سمت کاتد حرکت کنند (آب نمک نمی‌تواند از غشا عبور کند)، سود به دست آمده به طور قابل توجهی دارای سدیم کلرید (نمک) کمتری می ‌باشد و در نتیجه دارای خلوص و کیفیت بالاتری نسبت به روش تولید دیافراگمی دارد. در نتیجه فرایند نمک زدایی لازم نمی‌باشد.

این ماده در ایران با بهره‌گیری از نمک و الکترولیز طی فرآیندهای ذکرشده به دست می‌آید. کارخانه‌های تولید سود مایع پیوسته با بهره گیری از امکانات خود آب ژاول| هیپوکلریت سدیم | NaOCl| گاز کلر|Chlorine| اسید کلریدریک|chloridric acid | HCl| منو کلرید اسید استیک| acid monochloroacetic | MCA |پرکلرین| Calcium Hypochlorite نیز تولید می‌نمایند. سفیر آزما کیان نیز یکی از فروشندگان عمده کالاهای پتروشیمی‌ها و کارخانه‌های مرتبط در این زمینه است که علاوه بر فروش سود پرک و سود کاستیک مایع، اسیدکلریدریک، گاز کلر، آب ژاول و پرکلرین نیز پخش و عرضه می‌نماید.

کاربرد سود مایع | سدیم هیدروکسید | NaOH

سود مایع نقش مهمی در صنایع مختلف ایفا می‌کند، برخی از مهم‌ترین این صنایع عبارت‌اند از:

کاغذ و خمیر کاغذ: بیشترین استفاده سود کاستیک در سراسر جهان در صنایع کاغذسازی می‌باشد. استفاده در فرایندهای خمیر سازی و سفید کردن، جوهر بری از کاغذهای بازیافتی و همچنین بخش تصفیه آب صورت می‌پذیرد.

پارچه: در صنعت پارچه از سود سوزآور به‌منظور فراوری کتان و رنگرزی الیاف مصنوعی مانند نایلون و پلی‌ استر استفاده می‌شود.

صابون و شوینده: در صنعت مواد شوینده از سدیم هیدروکسید برای صابون‌سازی، فرایندی که چربی، پی و روغن‌های گیاهی به صابون تبدیل می‌شود، استفاده می‌شود. همچنین این ماده برای تولید سورفکتانت‌های آنیونی که یک ماده ضروری و مهم در اغلب محصولات پاک‌کننده و شوینده می‌باشد، استفاده می‌گردد.

تولید سفیدکننده: در این صنایع از سود کاستیک جهت تولید سفیدکننده‌ها استفاده می‌شود. سفیدکننده‌ها کاربردهای صنعتی و خانگی فراوانی مانند چربی بری و کنترل قارچ و کپک دارند.

محصولات نفتی: سود به‌منظور اکتشاف، تولید و فراوری نفت و گاز طبیعی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

تولید آلومینیوم: در صنعت آلومینیوم‌سازی از سدیم هیدروکسید برای حل کردن سنگ معدن بوکسیت که ماده خام و اولیه تولید آلومینیوم است، استفاده می‌شود.

کاربرد سود مایع

فرایندهای شیمیایی: سدیم هیدروکسید به‌عنوان یک ماده خام اولیه در تولید طیف وسیعی از محصولات پایین‌دستی ازجمله: حلال‌ها، مواد پلاستیکی، پارچه، چسب، مواد پوشش‌دهنده، علف‌کش‌ها، رنگ و جوهر، مواد دارویی و بسیاری دیگر از مواد استفاده می‌شود.

همچنین برخی از مصارف و کاربردهای دیگر این ماده شیمیایی عبارت‌اند از:

تولید و تهیه مواد شیمیایی و سایر مصارف مختلف ازجمله تولید سولفید سدیم، صنعت نفت، صنعت شوینده‌ها، صنایع بهداشتی، صنعت سرامیک‌سازی، صنعتکاغذ سازی، صنعت الکل سازی، چرم، خودروسازی، کارخانه‌های پنبه و تنظیم pH آهک که به‌عنوان ماده پر کننده، شیرین سازی زیتون، کنترل پسآب و فاضلاب، چربی زدایی، رنگ رزی، تصفیه آب، خنثی سازی اسید در باطری سازی، به‌عنوان عامل سفیدکننده و پرز گیر در منسوجات، شستشوی تانکرهای حمل و نقل مواد نفتی، شیشه آلات، ترکیبات دارویی در داروسازی، بازیافت پلاستیک، سنتز الیاف مصنوعی ابریشم در صنعت نساجی، آبکاری فلزات، شستشوی مخازن و لوله‌ها، دستگاه‌های صنعتی و حفاری و …

 

مطلب پیشنهادی  داروی ایرانی کرونا وارد مرحله آزمایش بالینی شد

کارخانه سود مایع | هیدروکسید سدیم مایع

هیدروکسید سدیم مایع  شفاف و عاری از عناصری مانند جیوه و آهن می‌باشد و به‌ صورت پلمپ شده از پتروشیمی اروند، پتروشیمی بندر امام، کلران سمنان، کبودان، صدرای قم، به کارخانه خریداران منتقل شده و به‌صورت صحیح و اصولی در مخازن تخلیه می‌گردد.

فروش سود مایع داخلی:

کاستیک سودا توسط شرکت سفیر آزما کیان با قیمتی مناسب‌تر از هر فروشنده دیگر در ظرفیت 25 تن (تانکر) به خریداران و متقاضیان ارسال می‌شود.

سود مایع | هیدروکسید سدیم | کاستیک مایع | NaOH | پنجاه درصد | سی درصد | مطابق آنالیز و اصالت سود مایع و فاکتور رسمی و با ارزش افزوده به مشتریان، مصرف‌کنندگان، کارخانجات صنعتی ارسال می‌گردد.

قیمت سود مایع سفیر آزما کیان پیوسته و همیشه پائین ترین قیمت است و می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سود مایع سایر اشخاص حقیقی و حقوقی مقایسه نمائید.

سفیر آزما کیان افتخار دارد اعلام نماید که توانایی تأمین به‌ موقع سود مایع شرکت‌های معتبر کشور و تحویل در محل درخواستی آنان را دارد.

خریدار محترم؛ تأمین سود مایع به هر میزان و خرید با قیمت مناسب سود مایع را از ما استعلام فرمایید.

فروش سود مایع صادراتی:

سود مایع ایرانی به دلیل کیفیت و قیمت مناسب صادراتی آن متقاضیان زیادی از کشورهای هندوستان، عمان، امارات، عراق، مصر، سوریه، ترکمنستان، ازبکستان، گرجستان، ترکیه و سایر کشورها دارد، به‌طوری که خریداران خارجی علاقه وافری نسبت به خرید سود مایع از کشور عزیزمان دارند. سفیر آزما کیان آمادگی خود را برای تأمین درخواست سود مایع صادراتی و تحویل سود مایع درب کارخانه و یا خط CY یکی از بنادر کشورمان و یا هر یک از مرزهای زمینی اعلام کرده و ضمن انجام تشریفات امور گمرکی (اظهار صادراتی) سود مایع را در بهترین بسته بندی برای خریداران محترم عرضه می‌نماید.

تحویل سود مایع به یکی از سه روش زیر صورت می‌پذیرد:

  • فله‌ای
  • بشکه‌ای
  • فلکسی تانک

سود مایع | صادراتی به صورت فله‌ای و در تانکرهای مخصوص حمل در هر یک از مرزهای خروجی کشور قابل ارسال و تحویل می‌باشد و چنانچه کشوری مجوز ورود تانکرهای ایرانی را به خاک کشورش صادر نماید، ارسال سود مایع به داخل آن کشور و تحویل در هر یک از شهرهای آن کشور مقدور خواهد بود.

بشکه‌ای: این شرکت آمادگی دارد که سود مایع درخواستی خریداران خارجی و صادراتی را در بسته بندی بشکه‌های ۳۳۰ کیلوگرمی و ۲۲۰ لیتری با قیمت خیلی مناسب در اسکله بندرعباس و یا بندر امام خمینی و یا هر یک از مرزهای زمینی و دریایی خروجی کشور به مشتریان با ارائه مدارک از قبیل اینویس، پکینگ و گواهی مبدأ و غیره تحویل نماید.

سود مایع در فلکسی تانک: هیدروکسید سدیم مایع را می‌توان در بنادر به داخل فلکسی تانک در داخل کانتینر منتقل و ضمن انجام استافینگ و تشریفات امور گمرکی (اظهار صادراتی) نسبت به ارسال آن به خارج از کشور اقدام نمود.

 

مطلب پیشنهادی  آنتي بادی | خرید | فروش | انواع آنتی بادی

حمل سود مایع:

سود مایع ۵۰ درصد و سود مایع ۳۰ درصد با تانکرهای مخصوص و با ظرفیت 25000 کیلوگرم به نقاط مختلف کشور ارسال می‌گردد. خریدارانی که درخواست سود مایع کمتر از ظرفیت داشته باشند، با پرداخت کرایه ظرفیت تانکر که دارای هزینه حمل مضاعف است نسبت به ارسال سود مایع اقدام نمایند.

سود مایع در تناژ کمتر را صرفاً می‌توان به‌صورت بشکه‌ای با در نظر گرفتن هزینه بشکه‌ها تأمین و ارسال نمود.

حمل سود مایع با تریلی تانکرهای مخصوص از پتروشیمی‌ها و کارخانجات تولید کننده سود مایع صورت می‌پذیرد. باید دقت داشت که سود مایع برای مصارف داروسازی و صنایع غذایی صرفاً باید با تانکرهای استیل حمل شود.

متأسفانه در حمل سود مایع بعضی از رانندگان ضمن برداشت مقداری سود مایع، آب جایگزین آن می‌نمایند که درنتیجه سود مایع با خلوص کمتر به مصرف‌کننده تحویل می‌گردد همچنین بعضی از تانکر داران ضمن حمل سایر مواد شیمیایی با تانکر خود، گاهی مبادرت به حمل سود مایع می‌نماید و عدم شستشوی صحیح و اصولی تانکر، می‌تواند بر آنالیز سود مایع تأثیر منفی داشته باشد. با توجه به این موضوع ما با سال‌ها تجربه در این زمینه صرفاً با پیمانکاران و رانندگان شناخته شده اقدام به حمل سود مایع در کشور می‌نمائیم.

با توجه به اینکه ظرفیت تانکرهای مخصوص حمل سود مایع ۲۵۰۰۰ کیلوگرمی می‌باشد و چنانچه خریداری در نظر داشته باشد که تناژ کمتر حدود ۱۰ تن یا ۱۵ تن سود مایع خریداری نماید می‌بایست هزینه کرایه ۲۵۰۰۰ کیلوگرم را پرداخت نماید. برای تناژهای کمتر نیز سود مایع در بشکه قابل تحویل است و هزینه مضاعف شبکه به سود مایع اضافه می‌شود.

سفیر آزما کیان به‌عنوان تأمین‌کننده، آمادگی حمل و تحویل سود مایع به خریدار و مشتریان را در محل درخواستی آنان در تمام نقاط کشور دارد.

قیمت سود مایع

سفیر آزما کیان سود مایع را مستقیماً از پتروشیمی و کارخانه‌های تأمین می‌نماید و قطعاً قیمت مناسب آن بیانگر بدون واسطه بودن و فروش مستقیم سود مایع است. کیفیت بالا و تحویل به‌موقع طبق زمان‌بندی از یک‌سو و ارائه قیمت مناسب و رقابتی از سویی دیگر از دلایل مهم دریافت سفارش‌های از سوی مشتریان و فروش پیوسته و ماهیانه سود مایع با غلظت ۵۰% و ۳۰% توسط این شرکت می‌باشد.

فروش سود مایع

سفیر آزما کیان آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های خریداران به‌صورت آنلاین و شبانه‌روزی از طریق وب‌سایت خود، سود مایع و سود پرک مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سفیر آزما کیان یکی از قدیمی‌ترین عرضه‌کنندگان و فروشندگان سود مایع پنجاه ‌درصد و سی درصد در کشور است. این شرکت سود مایع (سود سوزآور) را با پایین‌ترین قیمت و کاملاً رقابتی به‌صورت فله و در تانکرهای مخصوص حمل سود مایع با شناسه و اصالت این ماده شیمیایی به خریداران داخلی و خارجی تحویل می‌نماید.

این محصول در صنایع مختلف و کارخانه‌های متعددی کاربرد دارد. بر همین اساس سفیر آزما کیان وظیفه خود می‌داند که در ارسال محموله سود مایع به مشتریان توجه و دقت لازم را به عمل آورد.

آنالیز سود مایع

Property Value
Purity min49±1%Wt
Na2CO3 max0.4%Wt
NaCl max15Wt.ppm
Na2SO4 max15Wt.ppm
Al2O3 max10Wt.ppm
Total Fe max6Wt.ppm
SiO2 max5Wt.ppm
Total Ca max10Wt.ppm
Hg max0.5Wt.ppm
NaClO3 max120Wt.ppm

 

برخی از خدمات سایت سفیر آزما کیان :

1- سیگما الدریچ | سیگما آلدریچ | نمایندگی سیگما الدریچ | نمایندگی سیگما الدریچ | خرید سیگما الدریچ

2- مرک آلمان | نمایندگی مرک | شرکت مرک آلمان | شرکت مرک

3- خرید کیت آزمایشگاهی و کیت آزمایشگاهی اورجینال و فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی

4- مشاوره پایان نامه و انجام پایان نامه در تمامی گرایش های پایان نامه

 

افزودن یک دیدگاه