آنتی بادی چیست |بهترین آنتی بادی ها | خرید آنتی بادی 1399

آنواع آنتی بادی ها | خرید آنتی بادی |آنتی بادی چیست

 

 

در این مقاله ما به شما می گوییم آنتی بادی چیست ، انواع آنتی بادی ها رو به شما توضیح می دهیم  ، نقش آنتی بادی در سیستم دفاعی بدن را به شرح می دهیم و در آخر برای خرید آنتی بادی شما را راهنمایی می کنیم.

 

آنتی بادی چیست|انواع آنتی بادی ها پ خرید آنتی بادی

 

آنتی بادی چیست ؟

آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سیستم ایمنی بدن تولید می شوند که به دفاع از بدن در برابر تهاجم خارجی کمک کنند.

 هنگامی که بدن توسط مهاجمان خارجی (باکتری ها ، ویروس ها ، سموم و غیره) به چالش کشیده می شود ، اولین پاسخ برخی سلولهای ایمنی بدن به نام ماکروفاژها ، درگیر کردن این مهاجمان (آنتی ژن ها) و پردازش آنها از نظر بیوشیمیایی است.

 این پردازش بیوشیمیایی در اصل یک طرح ایجاد می کند که برای تولید پاسخ ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد که منجر به تولید آنتی بادی ها می شود ویژگی منحصر به فرد آنتی بادی های تولید شده در پاسخ به آنتی ژن این است که آنها به گونه ای سنتز می شوند که برای آنتی ژن بسیار خاص هستند.

بنابراین ، آنها می توانند از نظر شیمیایی فقط با آن آنتی ژن خاصی ارتباط برقرار کنند و به آن متصل شوند ، در این هنگام  می توانند  آن را خنثی و یا  آن را نابود و از بدن خارج کنند.

 

شایع ترین آنتی بادی |خرید آنتی بادی ارزان

انواع آنتی بادی

 

 اپنج کلاس مختلف آنتی بادی یا ایمونوگلوبولین (Igs) وجود دارد:

IgA

IgD

IgE 

IgG

IgM

  ایمونوگلوبولین ها (آنتی بادی ها) از جهات مختلف از جمله ساختار کلی با هم متفاوت هستند.

مطلب پیشنهادی  خرید پرمنگنات پتاسیم | فروش پرمنگنات پتاسیم به پایین ترین قیمت

شایع ترین نوع آنتی بادی مورد استفاده در سیستم ایمنی ، کلاس IgG ایمونوگلوبولین ها است. آنتی بادی های IgG پروتئین های Y شکل هستند که از چهار زنجیره پپتیدی تشکیل شده اند که توسط پیوندهای دی سولفید به یکدیگر وصل می شوند.

دو قطعه ساختاری عمده یا ناحیه Igs وجود دارد که به آنها مناطق Fc و Fab گفته می شود. قطعات اتصال آنتی ژن (Fabs) از ایمونوگلوبولین های IgG دو منطقه یکسان در بالای مولکول ، که ، همانطور که نشان داد ، مکان های تعامل آنتی بادی و آنتی ژن هستند. ناحیه Fc دم آنتی بادی است و قطعه ای است که توسط میزبان به عنوان “خود” شناخته می شود.

 از آنجایی که آنتی بادی ها پروتئین های  نسبتاً بزرگی هستند ، می توانند به عنوان آنتی ژن عمل کنند ، بنابراین توانایی تشخیص یک آنتی بادی خاص به عنوان “خود” باعث جلوگیری از بدن  در برابر آنتی بادی های خود می شود.

به عنوان مثال ، تمام خرگوش ها و انسان ها کلاس های مشابهی با آنتی بادی (IgG ، IgM ، و غیره) دارند اما زیر کلاس های مشابه (IgGl ، IgG2 و غیره) یا همان مکان های تشخیص بدن در ایمونوگلوبولین ها را ندارند.

 این تفاوت خاص گونه ها باعث می شود سیستم ایمنی بدن یک گونه آنتی بادی گونه های دیگر را خارجی تشخیص دهد. به عنوان مثال ، اگر یک خرگوش را ایمن سازی کنید (آن را به طور هدفمند در معرض آنتی ژن خارجی قرار دهید) با آنتی بادی های انسانی ، خرگوش آنتی بادی هایی را علیه آنها تولید می کند.

 آنتی بادی هایی که علیه گونه های جانوری دیگری یا آنتی بادی های دیگر هدایت می شوند ، آنتیگلوبولین نامیده می شوند.

مطلب پیشنهادی  خرید اسید سولفامیک | Sulfamic Acid

 

نقش آنتی بادی در سیستم دفاعی بدن | خرید آنتی بادی ارزان

 

نقش آنتی بادی در سیستم دفاعی

 

تنوع آنتی بادی یک ویژگی بسیار مهم پاسخ آنتی بادی در حیوانات این است که سلول های B باید قادر به تولید طیف گسترده ای از آنتی بادی ها باشند که می توانند با طیف متنوعی از آنتی ژن ها در تعامل باشند.

آنتی بادی چیست در حقیقت ، جمعیت عظیم سلولهای B تخمین زده می شود که توانایی تولید حداکثر 1 × 1010 آنتی بادی IgG متفاوت از نظر ساختاری را دارند که در تئوری می توانند 1 × 1010 آنتی ژن مختلف را تشخیص دهند.

این تنوع عظیم در زمینه میکروبیولوژی محیط زیست مورد بهره برداری قرار گرفته است. سیستم ایمنی بدن یک حیوان می تواند در برابر بسیاری از آنتی ژن های مختلف پاسخ ایمنی ایجاد کند و تولید کند.

بنابراین ، اساساً از هر باکتری ، ویروس ، پروتئین یا آلاینده ای که می تواند پاسخ ایمنی را تحریک کند ، می تواند به عنوان یک آنتی ژن برای تولید آنتی بادی های خاص استفاده شود.

 این آنتی بادی ها می توانند در طراحی ایمنی برای کمک به مطالعه باکتری ، ویروس یا آلاینده مورد استفاده قرار گیرند.

 منبع این مقاله

 

خرید آنتی بادی

 

شرکت سفیر آزما کیان انواع آنتی بادی ها را با کیفت بالا و قیمت های مناسب ارئه خواهد کرد.

جهت خرید آنتی بادی و مشاوره رایگان به شماره تلفن  تماس 09377007743حاصل فرمایید.

افزودن یک دیدگاه