دی متیل استامید | خرید و فروش دی متیل استامید با بهترین قیمت در ایران

ی متیل استامید | خرید و فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی مرک و سیگما آلدریچ با بهترین قیمت در ایران

دی متیل استامید | خرید و فروش دی متیل استامید با بهترین قیمت در ایران

N,N-Dimethylacetamide

دی متیل استامید چیست:

دی متیل استامید یک حلال آپروتیک بسیار قطبی است که در سنتز ترکیبات آلی به عنوان حلال و یا کاتالیزوربه کار میرود.دی متیل استامید در اکثر حلالها ازجمله اب،الکل ها، کلروفرم ، اتر، کتون ها و… قابلیت حل دارد ولی حلالیت آن در هیدروکربنهای الیفاتیک بسیار ضعیف می باشد. در ساختار این ماده یک گروه امینی(دی متیل امین) به یک گروه استیل متصل شده در واقع این ماده در گروه استامید ها جای گرفته که در ان دو گروه متیل به جای هیدروژنهای متصل به اتم نیتروژن قرار دارد.

 

شکل ظاهری دی متیل استامید:

این ترکیب به صورت مایع بی رنگ است.

تولید دی اتیل استامید:

این ترکیب از واکنش دی متیل امین با انیدریداستیک و یا استیک اسید تولید میشود. با وجود اینکه این ماده از نظر سمیت در گروه کم خطر قرار دارد ولی تماس با مقادیر زیاد این ماده باعث مسمومیت کبدی میشود به همین دلیل هنگام کار کردن با این ماده باید تمام موارد ایمنی کار کردن در ازمایشکاه را رعایت کرد.

مطلب پیشنهادی  توصیه طب سنتی برای پیشگیری از کرونا مشخص شد

کاربرد دی متیل استامید:

دی متیل استامیدبا داشتن نقطه جوش زیاد ، پایداری حرارتی و پایداری شیمیایی به عنوان حلال برای حلال ریسندگی پلی آکریلونیتریل ، رزین مصنوعی و رزین های طبیعی ، رزین وینیل استر اسید فرمیک ، کوپلیمر وینیل پیریدین و اسید کربوکسیلیک اروماتیک استفاده می شود.

کاربرد دی متیل استامید در سنتز دارو:

از این ماده در سنتز مواد اولیه الی و مواد دارویی از جمله انتی بیوتیک هااستفاده می شود همچنین دی متیل استامین به عنوان حلال در فرمولاسیون دارویی خوراکی و تزریقی استفاده می شود.

Linear Formula: CH3CON(CH3)2

Molecular Weight: 87.12

CAS Number: 127-19-5

MDL number: MFCD00008686
EC Number:204-826-4

 شرکت سفیر ازما کیان ، تامین کننده محصولات مرک و سیگما و برندهای معتبر اروپایی با تضمین اصالت کالا ،اماده خدمت رسانی به کلیه ی مشتریان می باشد .

جهت مشاوره و اطلاع از قیمت دی متیل استامید با شماره تلفن 09357007743 تماس حاصل فرمایید.

ادرس:اتوبان نواب،بعدازپل سپه خیابان گلهای اول – ساختمان سهند طبقه 6 واحد 15

تلفن دوم:09128308091

افزودن یک دیدگاه